Turnike Bariyer Sistemleri

Turnike Bariyer Sistemleri

İşletmeler, okullar, hastaneler, otoparklar, havaalanları ve daha pek çok alanda kullanılan turnike bariyer sistemleri, kullanım alanlarına göre kişilere ve işletmelere farklı çeşitler sunuyor. Bu çeşitler genel anlamda kişilere, işletmeye ve alana göre farklılaştığı için, turnike bariyer sistemlerinin döşeneceği alanların iyi bir şekilde analiz edilmesi ve bu şekilde turnike ve bariyer sistemlerinin yerleştirilmesi gerekir. Giriş çıkışlarda bir denetimsizlik var ve bu denetimsizliklerin önüne geçilmek isteniyor ise, turnike bariyer sistemleri sizlere en faydalı sistemler arasında olacaktır. Üstelik her alana uygun bir turnike bariyer sistemi bulunduğu için, bu sistemlerden alacağınız faydalar, alanınıza göre değişiklik gösterir. Genel anlamda kaliteli ve paslanmaz çelikten üretilen bu sistemler, uzun ömürlü olmaları ile dikkat çeker.

 

Turnike Bariyer Sistemleri ve Özellikleri

Yoğun insan geçişinin olduğu alanlarda, geçişlerin kontrol altına alınması ve daha güvenli bir geçişin oluşması için, turnike bariyer sistemlerine ihtiyaç vardır. Turnike bariyer sistemleri mikroişlemci tabanlı oldukları için, turnikelerden ve bariyerlerden tek seferde bir kişinin geçmesine izin verilir. Kayıt etme ve elde ettiği bu kayıtların bilgisayara aktarılma özelliği olduğu için, her türlü bilgi turnikelerin ve bariyerlerin sisteminden elde edilir. Bunun yanında sistemin diğer özellikleri ise aşağıdaki gibidir:

  • Turnikeler her zaman kart okuyucu olmazlar. Talep edildiği andan itibaren, parmak izi okuyucu ile biyometrik okuyucular da sistem içerisine eklenebilir.
  • Turnikelerin kolları otomatik ve manuel olarak değişiklik gösterir. Bu nedenle turnike kollarında ışıklar da bulunur.
  • Elektromekanik bir yapısı olduğundan dolayı, pek çok alanda güvenli ve sağlıklı bir şekilde kullanılabilir.

Turnike bariyer sistemleri yukarıdaki gibi pek çok özelliği kullanan kişilere sağlar ve bu özellikler sayesinde, giriş çıkışın yoğun olduğu yerler kontrol altına alınmış olur.

Personel devam kontrol sistemleri bünyesinde de kullanılan bir sistemdir. Çünkü turnike bariyer sistemlerinin mikroişlemci yapısı buna müsaade eder ve yalnızca sisteme entegre edilen kişiler giriş veya çıkış yapabilirler. Bu özellikleri ile turnike bariyer sistemleri, tercih edilme potansiyeli ile oldukça ön plandadır. Aynı zamanda giriş çıkışların takibinin yapılması açısında da her türlü imkânı sağlayan bir sistemdir.