Haber

OGS - HGS Sistemleri

Otopark geçiş sistemleri arasında yer alan OGS – HGS sistemleri, araçların geçişini daha düzenli ve kontrollü kılan sistemler arasında yer almaktadır. Personel takip sistemlerindeki gibi parmak izi ve kartlı bir geçiş imkânı vermediği için, daha avantajlı bir konumdadır. Çünkü bu şekilde geçişlerin güvenli olması sağlanamaz, aynı zamanda kontrollü geçiş olanakları en aza inmiş olur. OGS – HGS sistemleri bünyesinde yer alan sticker veya plastik etiketler, sistemin uzaktan bile kolay şekilde çalışmasına olanak vermiş olur. Bu nedenle OGS ve HGS sistemleri pek çok alanda aktif bir şekilde kullanılmaktadır. 

OGS - HGS Sistemleri Çalışma Prensibi

Otoparkların giriş ve çıkışlarında, OGS – HGS sistemleriile kolay bir şekilde araç kontrolü yapılabilir ve bu şekilde güvenli araç geçişleri sağlanmış olur. Bunun için kayıtlı araçlarda bulunan stickerler veya plastik etiketler, sistem tarafından 50 metreye kadar anlaşılabilir. Bu şekilde de geçiş hem hızlı, hem de daha kontrollü olmuş olur. Geçiş esnasında sistem tarafından okunan etiketler içerisinde; araçların ruhsat bilgileri, plaka ve diğer detayları tanımlanmış olur. Böylece kolay bir şekilde kontrollü geçiş ortaya konulur. Aynı zamanda, bahsedilen tanımlanma bilgileri, TCP-IP bağlantısı ile sisteme aktif bir şekilde gönderilir. 

Sistem kurulumu yapılıp, gerekli tanımlama verileri de sisteme gönderildikten sonra, araçların geçişi başlar. Bu aşamada etiketi bulunan araçlar, OGS – HGS sistemleriçerçevesindeki otopark anteni tarafından görülür. Sonrasında ise sistem bariyere gerekli izni vererek, aracın herhangi bir şekilde durmasına izin vermeden geçmesini sağlar. Bu şekilde bir geçiş imkânı vermek, araçların daha kontrollü ve hızlı bir şekilde geçmelerine olanak verecektir. 

OGS - HGS Sistemlerindeki Etiketleri Okuyan Anten

Geçiş sistemleri arasında OGS – HGS sistemlerien çok tercih edilen terminaller arasında ilk sırada yer alır. Herhangi bir bakım gerektirmeyen ve yüksek bir yazılım gücüne sahip olan bu sistemin kontrol antenleri ise, her türlü iç ve dış ortamda kullanılabiliyor. Bariyer, kepenk ve motorlu kapılarda etkin olarak kullanılmaktadır. 7m RFID okuyucu özelliği sayesinde, araç geçişinde herhangi bir yoğunluk yaşanmaz ve böylece istenilen geçiş performansı ortaya konulmuş olur.