Haber

NVR Kayıt Cihazları

Evlerin, iş yerlerinin veya daha pek çok alanın güvenliğinin sağlanması için, güvenlik kameralarından gelen görüntülerin saklanması ve daha sonra bu görüntülerin izlenmesi için kullanılan sistem NVR’dir. Network Video Recorder’in baş harflerinden oluşan bu sistem, görüntülerin hem en etkin şekilde kayıt edilmesini sağlıyor, hem de elde edilen kayıtların belirli süreler çerçevesinde izlenmesine imkân veriyor. Bu nedenden ötürü, NVR kayıt cihazları sık sık kullanılan video kaydedici sistemler arasında yer almaktadır. Yani buradan hareketle bakıldığında, geçişten bir tarih aralığı seçmeni durumunda, bu tarih aralığında meydana gelmiş olayları tüm hatları ile seyretme imkânına sahip olursunuz.

Tasarımı ve kurulumu oldukça kolay olan bu sistem, her türlü videonun kayıt edilmesini sağlayarak, kullanıcılarına etkin bir video izleme sunar. Görüntüler bu sistem aracılığı ile elbette ki yüksek kalitededir ve bu kalite sebebi ile herhangi bir problem ile karşı karşıya kalınmadan istenilen her zamanda kayıt edilen videolar izlenebilir. Üstelik görüntüleri izlemek için cihazın yanında olmanıza da gerek yok. Çünkü mobilden girdiğiniz takdirde, gerekli olan tarih aralıklarındaki tüm görüntüleri kolay bir şekilde izleyebilirsiniz. NVR kayıt cihazları bu nedenle ön plandadır. Uygulama ise genel alamda işletim sistemlerinin tamamı için farklı seçeneklerde yer alır. Bu nedenle mobil cihazınıza uygulamayı yüklediğinizde, gerekli olan video kayıt hizmetinden yararlanabilirsiniz. 

NVR Kayıt Cihazları Özellikleri

Genel anlamda Cat5 ve Cat6 kabloları vasıtası ile ethernet ağının bulunduğu IP kameralarından görüntüleri alır. IP kameralar ile sağlanan bir sistem olduğundan dolayı, diğer video kaydedici sistemlere nazaran daha pahalıdır. Ancak bunun yanında sağladığı faydalar ile ön plana çıkar. Çünkü video kayıt sistemindeki üstün özellikler ve yüksek kalitede kayıt imkânı bu sistemin en önemli değerleri arasında yer alır. 

Bu alanın profesyonelleri, koaksiyel kablolara nazaran, ethernet kabloların sağladığı avantajları vurgulamaktadır. Bu nedenle ethernet kablo kullanımı NVR kayıt cihazları için hayati bir önem taşıyor. Aynı zamanda ethernet kablosu da PoE kullanarak makineye güç sağlar. Bu durum da normal olarak video kaydı esnasında sistemin ekstra bir güç bağlantısına ihtiyacını ortadan kaldırmış olur.