Haber

Kollu Bariyerler

Bariyerler, güvenli ve muhasebesi tutulmuş araç giriş ve çıkışları için kullanılan önemli bir sistemdir. Kollu bariyerlerolarak bilinen bu sistem, pek çok farklı çalışma prensine sahip olup, her koşulda kolaylık sağlamaya devam etmektedir. Peki, neden kollu bariyerler tercih edilir? Elbette ki OGS ve HGS sistemleri ile beraber, entegre olmuş bir şekilde çalışmasından dolayı. Çünkü bu sistemler otopark giriş sistemlerinin en önemli tercih potansiyeli olarak geçmekte, her geçen gün daha fazla otoparkta kendine yer bulmaktadır. Bu sistemler ile entegre olmuş bir şekilde çalışmasının yanında, kart okuyuculu, parmak izi okuyuculu ve bilet alıp vermeye dayalı sisteme uygun olarak ayarlanabilir. Uygulanması düşünülen alan ve bu alanın büyüklüğüne göre pek çok özelliği değiştirilebildiği için de oldukça kullanışlı ve kolay bir sistemdir. 

Kollu Bariyerler ve Özellikleri

Kollu bariyerler, otoparklarda ve binaların garajlarında kullanılan önemli bir otopark giriş sisteminin parçasıdır. Bu bariyerlerden geçen araçların bilgileri kayıt edildiğinden dolayı, her türlü muhasebe işlemi kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Üstelik bina garajlarında uygulanması durumunda, garaj içerisindeki araç sayısına göre girişlere izin verildiği için, bina sakinlerine veya çalışanlarına büyük kolaylık sunar. Araçların otoparklara girmesi için kollu bariyerin kaldırılması gerekir ve bunun için giriş yerlerinde fotoseller bulunur. Bu fotoseller araçların geçişi esnasında bariyeri kaldırırken, araç o bölgeden ayrılana kadar bariyerin havada kalmasını sağlar. Aşağıda kollu bariyerlerin diğer özellikleri yer almaktadır.

  • Tüm kollu bariyer sistemleri; online ve stand alone olarak işleme geçen programlar ile uyumlu haldedir. 
  • Bariyerin kolları, talep edilen ölçüde 6 metreye kadar uzatılabilmektedir. 
  • Işıklı bir geçiş sağlanması açısından geceleri kolaylık yaratması için flaşörler de kullanılabilir. 
  • Zaman kontrollü ve elektrostatik boyalı olan çeşitleri vardır.
  • Uzaktan kumanda imkânı bulunur.
  • Bir adet PC ile 256 tane bariyerin kontrol edilmesi için yeterli imkân vardır. 

Bir alanın daha kullanışlı ve güvenli olmasında kollu bariyerlerbüyük bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle hemen hemen tüm otoparklarda kullanılmaktadır. Özellikle ziyaretçilerin giriş çıkışlarını kaydeden mekanizmasına entegre olması sebebi ile pek çok fayda da sağlayan bir yapıdadır.