Haber

Keypadlar (Şifre Paneli)

Günümüzde alarm sistemlerine duyulan ihtiyaç her geçen gün artış göstermekte ve meydana gelen bu artışın en önemli sebepleri arasında da hırsızlık vakaları gelmektedir. Hırsızların her geçen gün daha fazla türemesi, yeni sistemlerin önünü açarken, bu sistemlerin çeşitlenmesine de doğrudan olanak vermiştir. Bu nedenle alarm sistemlerinin her aşamasının etkin bir şekilde hizmet vermesi gerekir. Çünkü genel anlamda bakıldığında alarm sistemlerinin paneli ve diğer aparatları belirli bir düzene göre çalışıyor. Bu çalışmayı ise panel yönetiyor. Keypadlar (şifre paneli)ise bu tür panel işlemlerinin şifrelenmesini sağlamaktadır. Hal böyle olunca, panelin özel ve şifreli olabilmesi için Keypadlar kullanılır. Peki, Keypadlar’in özellikleri nelerdir? Sizlere bunlardan bahsedelim.

Keypadlar (Şifre Paneli) Özellikleri

Alarm sistemlerinin faydalı bir şekilde yönetilebilmesi için alarm panelleri kullanılır. Bu paneller alarm sistemlerinin gerçekleştirmesi gereken tüm varyasyonlarını belirli bir sıralamaya sokar. Bir sıralama sonucunda da her şey daha net ve kusursuz olmuş olur. Keypadlar (şifre paneli)ise, alarm sisteminin her aşamasının yönetilmesine ve gözlemlenmesine fayda sağlar. Bu nedenle de alarm sistemlerinin en önemli parçaları arasında yer almaktadır. 

Keypadlar ile alarm sistemlerinin pek çok önemli işlevi yerine getirilebilir. Bunlar arasında en önemlisi, sistemin etkin bir şekilde kurulmasıdır. Alarm sistemin kurulmasından sonra; kapatılması, belirli bir program dâhilinde sistemli bir şekilde çalıştırılması, alarm sisteminin arızalanması konusunda gerekli olan bilgilendirmelerin yapılması, Keypadlar’in en önemli görevleri arasında yer almaktadır. Şifre panellerinin diğer özellikleri ise aşağıdaki gibidir:

  • Keypadlar’in ana panel üzerinde, 8 kabloya sahip girişleri mevcuttur.
  • Saat başı kurma veya otomatik kurma gibi işlemlere sahiptir.
  • Key swich ile sistem, etkin bir şekilde kurulma şansını verir.
  • 0rtalama 400 ila 600 arasında olay kaydedebilme kapasitesine sahiptir.
  • Şifrenin sürekli girilmesine gerek kalmadan, tek bir hamle ile sistemin kurulabilmesi mümkündür.
  • Uzaktan sistemin kontrol edilebilmesi imkânlar arasında yer almaktadır. 

Keypadlar (Şifre paneli)etkin bir kullanım imkânını kullanıcılarına sunduğundan dolayı, alarm sistemlerinin yönetilmesi açısından muhteşem bir sistemdir. Bu nedenle Keypadlar ile alarm sistemine her türlü komutu verebilir, gerekli olan tüm varyasyonları kaydedebilir ve aynı zamanda gerekli olan bilgileri de alabilirsiniz.