Haber

Hızlı Geçiş Turnikeleri

Bir alandaki geçişlerin güvenli bir şekilde sağlanması ve izinli geçişlere imkân verilmesi için turnike sistemleri kullanılmaktadır. Kullanılan turnike sistemlerinin tamamı belirli bir engel ile alanın girişinde bulundukları için, bu engeller sistemden sisteme göre farklılık gösterir. Kullanım alanlarının fazla olması, çeşitlerinin bol olması ve daha pek çok sebep dolayısı ile hızlı geçiş turnikelerien önemli turnike sistemleri arasında yer alır. Tasarımı oldukça şık olan ve özellikle yeni nesil alanlarda oldukça fazla tercih edilen bu turnike sistemi, mekâna şıklık katmakta, geçişler için izin verildiğinde hızlı bir geçiş imkânı sağlamaktadır. Genel anlamda kullanım alanları işletmeler olduğundan dolayı da, her türlü çeşidi ve modeli de mevcuttur. 

Hızlı Geçiş Turnikeleri ve Özellikleri

Hızlı geçiş turnikeleri, güvenlik elden bırakılmadan, turnikelere zarar verilmeden, ortamın enerjisini bozmadan yapılan geçişler için en uygun turnike sistemidir. Hızlı geçiş turnikeleri genel anlamda; fabrika, okul, dershane, holding, belediye ve havaalanları gibi pek çok mekânda şıklık ve hızlı geçiş özelliği neticesinde kullanılır. Bu alanlarda kullanılmasında bir diğer etken ise, sağlamlığı ve su geçirmez özelliğidir. Çünkü hızlı geçiş turnikeleriiç ortamlarda kullanıldığı kadar, dış ortamlarda da kullanılabilir. Bu ve bunun gibi diğer özellikler ise aşağıda yer almaktadır.

  • Dış ortamlarda kullanılan hızlı geçiş turnikeleri, su geçirmez ve paslanmaz özelliğe sahiptir. Bu turnikeler paslanmaz çelikten üretilir. 
  • İç ortamlarda kullanılan hızlı geçiş turnikeleri ise, elektrostatik boyalıdır. 
  • Birden fazla hızlı geçiş turnikesinin bir arada kullanılması mümkündür ve bunun için de büyük veya küçük modelleri bulunmaktadır. 
  • Hızlı geçiş turnikelerini kontrol etmek istenirse, bunun için butonlar da kullanılabilir. 
  • Sistemden geçen kişileri, akıllı kollar algılayarak buna yönelik geçiş izni verirler. 
  • Aynı zamanda pdks ile entegre bir şekilde de çalışabilir. 

Turnikeler üzerindeki uç boyutlu ışık göstergesi, giriş çıkışlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmanızı sağlar. Hızlı geçiş turnikeleribu nedenle sağladığı avantajlar neticesinde pek çok alanda sıklıkla kullanılmaya devam etmektedir. Şık bir görünüme sahip olan bu turnikeler, kurulum kiti sayesinde oldukça kısa bir sürede kurulma imkânı vermektedir.