Haber

Damar Tanıma Sistemleri

Personellerin kontrolünün sağlanması, bu kontrollerin devamlılık arz edip, etkin sonuçlar vermesi için kullanılan devam sistemlerinden bir tanesi de damar tanıma sistemleriolarak karşımıza çıkar. Çünkü genel anlamda en çok tercih edilen sistem olan parmak okuma sistemi, parmak izi deformasyonu sonucunda yetersiz hale gelebiliyor. Bunun önlenmesi ve daha kaliteli bir sistemin ortaya konulması için de, damar tanıma sistemleri sıklıkla tercih edilir. Sistem, el sıcaklığını mekanizmasına kayıt ederek, kontrol esnasında hızlı bir tanıma gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda herhangi bir temasa gerek duyulmadığı için de, hiçbir problem ile karşı karşıya kalınmadan, etkin bir şekilde kontrol gerçekleştirilir. 

Damar Tanıma Sistemleri Avantajları

Damar tanıma sistemlerinden geçiş yapacak olan personellerin el sıcaklığı ile damar testleri yapılır ve bu şekilde her geçişte avuç içi gösterilerek, damar tanıma sistemine el okutulmuş olur. Cansız el okutulmak istenirse de bu şekilde kesinlikle hataya yer verilmeden, okutma işlemi reddedilmiş olur. Diğer devam sistemlerine bakıldığında temas ön planda olduğu için, hijyen dışı bir durum söz konusu olur. Ancak damar tanıma sistemleribu hususta pek çok avantajı bünyesinde barındırıyor. Çünkü tamamen hijyenik olup, bu hijyenikliğini herhangi bir temasa gerek duymamasından almaktadır. 

Personellerin ek efor sarf etmesine kesinlikle gerek olmadığı için, en çok tercih edilen devam sistemleri arasında yer alıyor. Şantiyeler, inşaat alanları, siteler, askeriyeler ve daha pek çok önemli alanda bu sistem aktif olarak kullanılır. Güvenlikli bir sistem olduğu için de kesinlikle kopyalanamaz ve başarı oranı %99.98 olarak dikkat çeker.

Damar Tanıma Sisteminin Özellikleri

İleri seviyede bir işletim sistemine sahiptir ve bu nedenle kolay bir şekilde sisteme adapte olunması sağlanır. Görülen elektronik ve manyetik kilitlerin birçoğu ile uyumlu şekilde çalıştığı için, herhangi bir sistem sıkıntısı yaşanmaz. Görünür bir interkom fonksiyonu, erişim kontrolü, yönetme kolaylığı, vitrin tasarımındaki avantajları, 800MHz ARM anakart desteği, bütünleşik ağ ara yüzü ile sağladığı avantajlar çeşitlilik göstermektedir. Bu nedenle damar tanıma sistemleri, personel devam kontrol sistemleri arasında her geçen gün daha fazla tercih edilmeye devam etmektedir.