Haber

Boy Turnikeleri

Giriş çıkışların kontrol altına alınması, izinsiz giriş çıkışların önlenmesi, daha güvenli bir ortamın oluşturulması için turnike bariyer sistemleri her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir. Ancak tercih edilen alan, alandaki kitlenin durumu ve daha pek çok özellik, turnike bariyer sistemlerinin çeşitlenmesine olanak sağlar. Stadyum ve konser alanları başta olmak üzere pek çok alanda, geçişin daha kontrollü olmasını sağlayan sistem, boy turnikeleri olarak bilinir. Boy turnikelerikart ile geçişlere imkân vermekle beraber, personel devam kontrol sistemleri ile de entegre hale getirildiğinde, önemli faydaları ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle turnike sistemleri tercihinde bulunmak isterseniz, her daim ilk öncelik alanın ve alandaki kitlenin kontrolü olmalıdır. 

Boy Turnikeleri ve Özellikleri

Turnike bariyer sistemleri arasında bir seçenek olan boy turnikeleri, kullanım olanakları ve sağladığı güvenlik hizmeti ile her daim tercih edilmeye devam ediyor. Genel anlamda stadyumlarda kullanılan bir sistem olduğu için, geçişi daha kontrollü hale getiriyor ve bu nedenle tercih ediliyor. Paslanmaz çelikten imal edildiği için de uzun ömürlü olarak kullanılabilmektedir. Aynı zamanda sistem 3 veya 4 kollu olarak tercih edilebilir, bu nedenle taleplerinize uygun hale getirilmesi mümkündür. Bunun yanında aşağıda boy turnikeleriile ilgili diğer özellikler de yer almaktadır.

  • Elektrostatik boyalı bir turnike sistemidir. 
  • Diğer geçiş kontrol sistemlerine bağlanma kolaylığı ile ön plandadır.
  • İki yönlü olarak çalışan bu sistem, teke seferde, bir kişinin geçişine izin verir.
  • Geçiş yapıldığında kayıt altına alınan veri, sistemden kontrol edilebileceği gibi doğrudan bilgisayara da yönlendirilebilir.
  • Elektrik gelmemesi veya elektrik kesintisi yaşanması durumunda, serbest geçiş modunda hizmet verir. 
  • Güvenlik sistemlerine entegre edildiğinde, olumsuz durumların yaşandığı andan itibaren serbest geçiş moduna geçebilir. 
  • Geçişler oldukça kolay ve sessiz bir şekilde gerçekleştirilir. 

Önemli alanlarda, geçişlerin kontrol altına alınması için kullanılan turnike bariyer sistemleri arasında yer alan boy turnikeleriile pek çok avantaj sağlanabilir. Bu nedenle stadyum ve konser alanları gibi alanlarda sıkça kullanılan sistem, geçişlerde her türlü veriyi de kayıt altına alır. Bu nedenle kullanımı ve geçişleri kolay olan bir sistemdir.