Haber

AHD (Analog HD) Kameralar

Görüntü teknolojileri arasında yer alan ve en çok tercih edilen teknoloji, AHD (analog HD) kameralar olarak karşımıza çıkar. Bu tür kameraların sağladığı avantajlar, teknolojik faaliyetler sonucunda her daim gelişmeye devam ettiği için, yeni özellikler de eklenmeye devam ediyor. Özellikle bağlama işlemi yapılırken, herhangi bir gecikmeye kesinlikle izin vermediği gibi koaksiyel kablo ile birlikte 500 metre uzaklığa kadar bile görüntü aktarımı yapma imkânı vermektedir. Genel anlamda bakıldığında ise, aktarımı yapılan bu görüntüler, 720 ve 1080p arasında değişiklik gösterir. Bu nedenle, görüntü teknolojileri arasında bir tercih yapıldığında, AHD kameralar her daim ön planda çıkmaya devam ediyor. 

 

AHD (Analog HD) Kameralar ve Özellikleri

AHD kameraların mantığına genel anlamda bakıldığında, çalışma sistemi, SoC işlemciler vasıtası ile çözümlenme mantığı çerçevesindedir. Bu nedenle, görüntüleme sensörü üzerine düşen görüntü, sinyal işlemcisi vasıtası ile dijital olarak isimlendirilip, dataya dönüştürülür. Bunun sonucunda da AHD Tx vasıtası ile görüntü kaydedicilerde yer alan AHD Rx’lere aktarılır. AHD (analog HD) kameralar, çalışma prensibi bakımından, profesyonel bir görüntü teknolojisi olduğunu göstermektedir. AHD kameraların sağladığı avantajlar ise genel çerçevede pek çok farklılık gösterir. Bu nedenle avantajları aşağıdaki gibidir:

  • Full HD görüntü kalitesi vardır.
  • 500 metre mesafeye kadar kablolama desteği bulunur.
  • Cloud sistemi ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.
  • Görüntü gecikmesi gibi bir olumsuzluğu bulunmamaktadır.
  • Kurulumu kolay olup, entegre olunması kolaydır.
  • Maliyeti diğer türlere göre oldukça uygun bir şekilde seyretmektedir.
  • Standardı ise tüm güvenlik üreticileri için açık olarak tasarlanmıştır.
  • Saldırı, hırsızlık gibi olumsuzluklarda, profesyonel kayıt imkânı vermektedir.
  • Bebek bakıcılarının kontrolü için birebirdir.
  • Personellerin çalışmalarının kontrol edilmesi için de aktif olarak kullanılır.

Son teknolojik gelişmeler ışığında, profesyonel teknolojileri bünyesinde barındıran, AHD (analog HD) kameralar,yukarıdaki avantajlar ile kullanıcılarına daha pek çok avantaj sunmaktadır. Evrensel bir uygulama olup, tüm markalara uyumlu olduğu için de, kullanıcıların tercih odağında AHD kameralar yer alıyor. Profesyonel bir görüntü anlayışı olan bu kameralarda, kaliteli görüntü, en işlevli şekilde kayıt edilebilir. Böylece de her türlü alana kolay bir şekilde monte edilme imkânı bulunur.