Haber

3 Kollu Turnikeler

Bir mekânın güvenli bir şekilde korunması için belli başlı ekipmanların ve sistemlerin kullanılması gerekir. Turnikeler, güvenli giriş çıkışların sağlanması açısından en önemli sistemler arasında yer aldığından dolayı, turnikelerden yapılan geçişlerde herhangi bir problem ile karşı karşıya kalınmaz. Ancak elbette ki tüm alanlar birbirleri ile aynı özelliklere sahip olmadığı için, turnikelerin kullanımında da temelde pek çok olumsuzluk bulunur.3 kollu turnikelerolarak bilinen bel turnikesi, kullanım alanları bakımında oldukça geniş bir özelliğe sahiptir. Özellikle bu turnikeler, tripod turnike olarak da isimlendirilir. Peki, bu turnikelerin en önemli özellikleri nelerdir? Neden bu turnikeler kullanılır? Sizlere bunlardan bahsedelim.

 

 

3 Kollu Turnikeler ve Özellikleri

Genel anlamda bakıldığında, turnikelerin kurulumu ve kullanımı oldukça meşakkatlidir. Ancak 3 kollu turnikelerbu şekilde bir zorluğu ortaya çıkarmıyor. Yarım saatten daha az bir zamanda kurulabilme olanağını veren bu turnikelerin kullanımı da oldukça basittir. Kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, otoparklar, hastaneler, istasyonlar, duraklar, işletmeler, askeri alanlar, havaalanları, spor salonları, üniversiteler ve daha pek çok alan, 3 kollu turnikeler için en uygun alanlardır. Bu alanlarda kullanım kolaylığı ve profesyonelliği ile dikkat çeken bel turnikeleri, personel devam sistemlerine de entegre edilebilmektedir. Peki, 3 kollu turnikelerin diğer özellikleri nelerdir?

  • Farklı alanlarda, farklı tip gövdeleri ile kullanım imkânı oldukça geniştir.
  • Elektrostatik boya veya paslanmaz çelik olmak üzere iki farklı çeşidi vardır. 
  • İç ve dış ortamlarda herhangi bir problem olmada kullanılabilir.
  • Turnikelerin enerjileri 100 ila 250 volt arasında değişkenlik göstermektedir.
  • Turnikelerin genişlikleri, monte edilecek olan alana göre ayarlanabilmektedir. 
  • Akıllı kolları sayesinde, 2 farklı geçiş imkânını da sunmaktadır.
  • Üç konumlu ışıklı göstergelere sahiptir ve bu şekilde her türlü geçişi de kaydedebilmektedir. 

Turnike sistemleri arasında tercihen ön planda olan 3 kollu turnikelerpek çok farklı alanda gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Bu nedenle kullanılması istenen alana uygun bir şekilde üretiminin yapılmasının ardından, kolay bir şekilde kurulumu gerçekleştirilebilir. Dekoratif bir özelliği bulunmakla beraber, aynı zamanda geçişleri oldukça yumuşak ve sessiz bir şekilde gerçekleştirmektedir.